Zaloguj się
Menu główne

2022 "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Dzień Dziecka nad Jeziorem Starogrodzkim w Chełmnie.

DSC02384

Kręci mnie bezpieczeństwo 2022

W dniu 1 czerwca 2022 roku nad Jeziorem Starogrodzkim w Chełmnie odbyły się działania prewencyjne służb mundurowych pod hasłem „ Kręci mnie bezpieczeństwo”. Dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska sprzęt będący w dyspozycji Policji, WOPR w Chełmnie, Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie, OSP z terenu Powiatu Chełmińskiego, Wojska Polskiego, Straży Miejskiej, Nadleśnictwa Jamy, Stowarzyszenia Sportów Wodnych Dragon w Chełmnie, Zakład Aktywności Zawodowej „Nad Jeziorem” oraz innych współorganizatorów imprezy.

Ogromnym powodzeniem cieszyła się przejażdżka łodzią motorowodną WOPR-u, a także pływanie na

Czytaj więcej: 2022 "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Mały Ratownik - Program Edukacyjny

"Mały Ratownik" to program edukacyjny Ariela Stawskiego realizowany w Parku Wodnym w Świeciu przy współpracy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Chełmnie - podmiotem uprawnionym do wykonywania ratownictwa wodnego.

20220125 121231

Fot. Franciszek Trzciński

Zajęcia odbywały się w okresie ferii zimowych 2022 roku w ramach półkolonii. Uczestnicy programu zapoznali się z pracą ratownika wodnego na pływalniach, kąpieliskach śródlądowych, morskich oraz ich budową. Zajęcia na basenie rozpoczęły się od poznania regulaminów obowiązujących w Parku Wodnym w Świeciu oraz od poznania sposobów bezpiecznego wejścia do wody. Podczas pływania ćwiczyliśmy umiejętności pływackie stosowane w ratownictwie wodnym, holowanie

Czytaj więcej: Mały Ratownik - Program Edukacyjny

Bezpieczne wakacje z MONDI

20210707 150632

Nad Jeziorem Starogrodzkim w Chełmnie można przyjemnie spędzać wakacje", mówi jedna z podopiecznych

Czytaj więcej: Bezpieczne wakacje z MONDI

Przed wakacjami :-)

Dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Kijewie Królewskim pod opieką Dyrektor GOK pani Magdaleny Pudło gościli u ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Chełmnie.

20210629 103806

Celem naszego spotkania nad Jeziorem Starogrodzkim w Chełmnie było między innymi zapoznanie podopiecznych z GOK-u w Kijewie Królewskim z pracą ratowników wodnych, sprzętem wykorzystywanym do ratownictwa wodnego, sposobami wzywania pomocy w przypadku zagrożenia życia i zdrowia.

Czytaj więcej: Przed wakacjami :-)

Działania Prewencyjne 2021

20210608 161743

W dniu 8 czerwca 2021 roku nad Jeziorem Starogrodzkim w Chełmnie odbyły się wspólne działania prewencyjne służb mundurowych i ratowniczych dla młodzieży szkolnej oraz mieszkańców Powiatu Chełmińskiego z okazji DNIA DZIECKA pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo".

Czytaj więcej: Działania Prewencyjne 2021

Prewencja w SP 2 w Chełmnie

IMG 20210625 WA0003

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, Hieronim Saran - Wiceprezes WOPR w Chełmnie, przeprowadził dla uczniów szkoły podstawowej Nr 2 w Chełmnie wykład i pokaz z zakresu udzielania pierwszej pomocy i właściwych zachowań nad wodą. Każdy z uczestników mógł spróbować przeprowadzić czynności rescustytacji krążeniowo - oddechowej pod okiem inistruktora ratownictwa wodnego i Martyny Peroń - Ratownika WOPR. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą bezpiecznie wypoczywać nad wodą. WOPOR w Chełmnie

Czytaj więcej: Prewencja w SP 2 w Chełmnie

Pomagamy w szczepieniach

20210518 144852

Ratowników medycznych oraz ratowników wodnych WOPR w Chełmnie można spotkać w punktach szczepień przeciwko COVID - 19. Pomagamy realizować zadania w Narodowym Programie  Szczepień - mówi dr hab.inż. Adam Mazurkiewicz Wiceprezes Chełmińskiego WOPR, profesor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Nasza wiedza i umiejętności w tym zakresie są bardzo przydatne. Bardzo gorąco zachęcamy do szczepienia się dla własnego bezpieczeństwa oraz nas wszystkich http://wopr.chelmno.pl/

Działania prewencyjne

IMG 20200509 WA0026

 Chełmińskie WOPR prowadzi regularne patrole na obszarach wodnych powiatu chełmińskiego. Celem tych kontroli jest zapobieganie skutkom zagrożeń. Monitorujemy zachowania osób przebywających w wodzie jak i nad wodą. Reagujemy na wszelkie zachowania, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Cały czas jesteśmy gotowi nieść pomoc potrzebującym. Uważajcie na siebie i mądrze korzystajcie z uroków przebywania nad wodą.

Bezpieczne wakacje bez nałogów 2014

Sezon wakacyjny to czas intensywnej pracy dla ratowników WOPR. Uczymy i przestrzegamy jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Ta i inna tematyka była przedmiotem wykładu, pokazu multimedialnego i ćwiczeń w Grudziądzkim Centrum Caritas.

wykłady