Menu główne

Dzień Dziecka nad Jeziorem Starogrodzkim w Chełmnie.

DSC02384

Kręci mnie bezpieczeństwo 2022

W dniu 1 czerwca 2022 roku nad Jeziorem Starogrodzkim w Chełmnie odbyły się działania prewencyjne służb mundurowych pod hasłem „ Kręci mnie bezpieczeństwo”. Dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska sprzęt będący w dyspozycji Policji, WOPR w Chełmnie, Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie, OSP z terenu Powiatu Chełmińskiego, Wojska Polskiego, Straży Miejskiej, Nadleśnictwa Jamy, Stowarzyszenia Sportów Wodnych Dragon w Chełmnie, Zakład Aktywności Zawodowej „Nad Jeziorem” oraz innych współorganizatorów imprezy.

Ogromnym powodzeniem cieszyła się przejażdżka łodzią motorowodną WOPR-u, a także pływanie na smoczych łodziach, pierwsza pomoc zorganizowana przez WOPR w Chełmnie i firmę Hieronima Sarana „Na Pomoc”. Strażacy natomiast zademonstrowali swoje samochody bojowe oraz stworzyli możliwość samodzielnego rozwinięcia węża strażackiego i wzięcia udziału w akcji gaśniczej.

Dzień Dziecka i bezpieczny wypoczynek nad wodą to cykliczne działania prewencyjne służb podległych MSWiA, czyli służb, które na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo. W trakcie prowadzonych zabawach przekazywane były zasady dotyczące właściwego zachowania nad obszarami wodnymi. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym.

Pamiętajmy więc, aby zachowywać się rozważnie i rozsądnie. Unikajmy sytuacjom zagrażającym zdrowiu i życiu- naszemu i innych osób. Czas spędzony nad wodą może być fantastyczny, pod warunkiem, że będzie bezpieczny.