Menu główne

Walentynki Chełmińskie

*Walentynki Chełmińskie - Morsowanie Love*

20230209 144732

W dniu 12 lutego 2023 roku o godz. 11.00 nad Jezioro Starogrodzkim w Chełmnie przy ul. Gen. Jastrzębskiego 5A odbędzie się kolejna edycja WALENTYNEK CHEŁMIŃSKICH – Morsowanie LOVE, na które bardzo serdecznie zapraszamy!

Na morsowej ławce zakochanych będzie można upamiętnić gorące chwile! Dla wszystkich uczestników morsowania, widzów i gości, tych młodszych i tych starszych WOPR w Chełmnie przygotował projekt - akcję profilaktyczną pod tytułem

„KOCHASZ, WIĘC POMOŻESZ”

Walentynkowe przywracanie życia w NZK

Bardzo serdecznie zapraszamy w imieniu własnym oraz organizatorów i partnerów tego wyjątkowego święta!

CHEŁMNO - MIASTO

Czytaj więcej: Walentynki Chełmińskie

Przestrzegamy - porady Chełmińskiego WOPR

20211231 154424

Zima to czas zabawy na lodzie i śniegu. Chełmińskie WOPR radzi, jeśli jest to tylko możliwe, korzystaj ze sztucznych lodowisk, które są łatwe do zrobienia i bezpieczniejsze od zamarzniętych, naturalnych zbiorników wodnych. Na pewno przy tworzeniu sztucznych lodowisk pomogą strażacy z PSP i OSP, którzy dysponują odpowiednim sprzętem i środkami.

Czytaj więcej: Przestrzegamy - porady Chełmińskiego WOPR

Nadeszła termiczna zima

20211208 144912 W województwie kujawsko - pomorskim z dnia na dzień będzie coraz zimniej. W nocy temperatura spada poniżej - 6 stopni C., a i za dnia temperatura utrzymuje się poniżej zera. Na zbiornikach wodnych tworzy się lód. Bądź ostrożny! - nie wchodź na taflę lodu, jeśli nie jesteś pewny jej grubości i nie zachęcaj do tego innych. Warstwa lodu na zbiornikach wodnych może być zdradliwa, a jej właściwa ocena wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Grubość i wytrzymałość tafli lodu może być zmienna nawet w obrębie jednego zbiornika i zależy od wielu czynników, takich jak: warunki atmosferyczne, specyfika samego zbiornika, głębokość, ukształtowanie dna, kształt linii brzegowej, dopływy i odpływy, obecność budowli wodnych.

Czytaj więcej: Nadeszła termiczna zima