Zaloguj się
Menu główne

Dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Kijewie Królewskim pod opieką Dyrektor GOK pani Magdaleny Pudło gościli u ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Chełmnie.

20210629 103806

Celem naszego spotkania nad Jeziorem Starogrodzkim w Chełmnie było między innymi zapoznanie podopiecznych z GOK-u w Kijewie Królewskim z pracą ratowników wodnych, sprzętem wykorzystywanym do ratownictwa wodnego, sposobami wzywania pomocy w przypadku zagrożenia życia i zdrowia.

Zajęcia poprzedziła wspólna rozgrzewka przeprowadzona przez ratownika wodnego Krzysztofa Łukasiewicza oraz ratownika WOPR Łukasza Foksińskiego. Po rozgrzewce wykład na temat bezpiecznego zachowania się nad obszarami wodnymi przeprowadził Franciszek Trzcińskiv - I.WOPR, który przekazał, że bezpieczna kąpiel jest możliwa tylko pod opieką rodziców, opiekunów prawnych na kąpieliskach strzeżonych przez ratowników wodnych. Każdy z uczestników mógł w praktyce zapoznać się i spróbować swoich umiejętności w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej, zapoznać się ze sposobami ewakuacji i transportu poszkodowanych, w tym przy użyciu deski ortopedycznej. Wspólna kąpiel pod opieką wychowawców i ratowników wodnych umiliła najmłodszym pobyt nad jeziorem.

20210629 104346

Materiał: WOPR w Chełmnie