Menu główne

Szkolenia WOPR / ILS

Zapraszamy na szkolenie RATOWNIKÓW WODNYCH - zdobądz nowy, ciekawy zawód.

na strone

Podstawą szkoleń w ratownictwie wodnym jest ustawa z dnia 18 sierpnia 2011 roku o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych ( Dz. U. Nr 208, poz.1240, z póżn.zm.) oraz rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 roku w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym (Dz.U.poz.747).

Czytaj więcej: Szkolenia WOPR / ILS

Ratownik Wodny

Ratownik Wodny – to nowy zawód dla ludzi z pasją - twardzieli.

Już w wieku 12 lat można rozpocząć swoją przygodę z ratownictwem wodnym zdobywając w trakcie szkolenia stopnie organizacyjne: Młodszego Ratownika WOPR oraz Ratownika WOPR.

20220216 092345

Doskonalimy umiejętności pływackie, nurkowanie na odległość, skoki ratownicze, ewakuację oraz transport osób poszkodowanych. WOPR w Chełmnie naucza holowania osób pasywnych oraz aktywnych bez sprzętu oraz ze sprzętem ratowniczym. Prace bosmańskie, węzły ratownicze, obsługa łodzi motorowodnej, skoki desantowe z łodzi ratowniczej to podstawy zdobywania nowych umiejętności poprzez zabawę oraz logiczne myślenie. Zapraszamy wszystkich chętnych umiejących pływać do wstępowania w

Czytaj więcej: Ratownik Wodny

Sternik Motorowodny

Zapraszamy na szkolenie * sternik motorowodny *                                                                                                        uprawnienia przydatne w ratownictwie wodnym

000000002

Szkolenie możesz rozpocząć mając ukończony 14 rok życia.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne poprowadzą instruktorzy ( PZMiNW) Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

Czytaj więcej: Sternik Motorowodny

Ratownik Wodny

Ogłaszamy nabór na szkolenie ratowników wodnych realizowane zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych art.15 ust. 4 z dnia 18 sierpnia 2011 roku oraz Rozporządzeniem MSW z dnia 15 czerwca 2012 roku w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym.

Czytaj więcej: Ratownik Wodny