Menu główne

"Mały Ratownik" to program edukacyjny Ariela Stawskiego realizowany w Parku Wodnym w Świeciu przy współpracy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Chełmnie - podmiotem uprawnionym do wykonywania ratownictwa wodnego.

20220125 121231

Fot. Franciszek Trzciński

Zajęcia odbywały się w okresie ferii zimowych 2022 roku w ramach półkolonii. Uczestnicy programu zapoznali się z pracą ratownika wodnego na pływalniach, kąpieliskach śródlądowych, morskich oraz ich budową. Zajęcia na basenie rozpoczęły się od poznania regulaminów obowiązujących w Parku Wodnym w Świeciu oraz od poznania sposobów bezpiecznego wejścia do wody. Podczas pływania ćwiczyliśmy umiejętności pływackie stosowane w ratownictwie wodnym, holowanie osób zagrożonych utonięciem- ze sprzętem oraz bez sprzętu ratowniczego. Poznaliśmy budowę i sposoby użycia rzutki i koła ratunkowego, pasa ratowniczego typu węgorz, Boi Słoneczny Patrol. W teorii i praktyce zapoznaliśmy się z zasadami i sposobami udzielania pierwszej pomocy. Podczas ćwiczeń na twarzach uczestników był uśmiech. Szczególną radość wywoływały skoki do wody - te ratownicze i te stosowane w pływaniu sportowym. Każdy z uczestników dał z siebie 100% swoich możliwości. Zajęcia zostały zakończone uroczyście i z wręczeniem czerwonych koszulek " Małego Ratownika" oraz specjalnego certyfikatu. Mamy nadzieję, że udało nam się zaszczepić w kursantach ratowniczą pasję, a za kilka lat każdy " Mały Pływak" zdecyduje się rozpocząć pełne szkolenie ratowników wodnych z WOPR w Chełmnie.

Do realizacji programu włączyli się również ratownicy wodni z Wdeckiego WOPR - Grzegorz Wardecki oraz Elżbieta Kurek. Dziękujemy i pozdrawiamy zaprzyjaźniony podmiot.

Fotorelacja: więcej zdjęć - zapraszamy.

Materiał WOPR w Chełmnie: Franciszek Trzciński / Magdalena Bestjan