Zaloguj się
Menu główne

Bezpieczne wakacje z MONDI

20210707 150632

Nad Jeziorem Starogrodzkim w Chełmnie można przyjemnie spędzać wakacje", mówi jedna z podopiecznych

Czytaj więcej: Bezpieczne wakacje z MONDI

Przed wakacjami :-)

Dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Kijewie Królewskim pod opieką Dyrektor GOK pani Magdaleny Pudło gościli u ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Chełmnie.

20210629 103806

Celem naszego spotkania nad Jeziorem Starogrodzkim w Chełmnie było między innymi zapoznanie podopiecznych z GOK-u w Kijewie Królewskim z pracą ratowników wodnych, sprzętem wykorzystywanym do ratownictwa wodnego, sposobami wzywania pomocy w przypadku zagrożenia życia i zdrowia.

Czytaj więcej: Przed wakacjami :-)

Działania Prewencyjne 2021

20210608 161743

W dniu 8 czerwca 2021 roku nad Jeziorem Starogrodzkim w Chełmnie odbyły się wspólne działania prewencyjne służb mundurowych i ratowniczych dla młodzieży szkolnej oraz mieszkańców Powiatu Chełmińskiego z okazji DNIA DZIECKA pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo".

Czytaj więcej: Działania Prewencyjne 2021

Prewencja w SP 2 w Chełmnie

IMG 20210625 WA0003

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, Hieronim Saran - Wiceprezes WOPR w Chełmnie, przeprowadził dla uczniów szkoły podstawowej Nr 2 w Chełmnie wykład i pokaz z zakresu udzielania pierwszej pomocy i właściwych zachowań nad wodą. Każdy z uczestników mógł spróbować przeprowadzić czynności rescustytacji krążeniowo - oddechowej pod okiem inistruktora ratownictwa wodnego i Martyny Peroń - Ratownika WOPR. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą bezpiecznie wypoczywać nad wodą. WOPOR w Chełmnie

Czytaj więcej: Prewencja w SP 2 w Chełmnie

Pomagamy w szczepieniach

20210518 144852

Ratowników medycznych oraz ratowników wodnych WOPR w Chełmnie można spotkać w punktach szczepień przeciwko COVID - 19. Pomagamy realizować zadania w Narodowym Programie  Szczepień - mówi dr hab.inż. Adam Mazurkiewicz Wiceprezes Chełmińskiego WOPR, profesor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Nasza wiedza i umiejętności w tym zakresie są bardzo przydatne. Bardzo gorąco zachęcamy do szczepienia się dla własnego bezpieczeństwa oraz nas wszystkich http://wopr.chelmno.pl/

Działania prewencyjne

IMG 20200509 WA0026

 Chełmińskie WOPR prowadzi regularne patrole na obszarach wodnych powiatu chełmińskiego. Celem tych kontroli jest zapobieganie skutkom zagrożeń. Monitorujemy zachowania osób przebywających w wodzie jak i nad wodą. Reagujemy na wszelkie zachowania, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Cały czas jesteśmy gotowi nieść pomoc potrzebującym. Uważajcie na siebie i mądrze korzystajcie z uroków przebywania nad wodą.

Bezpieczne wakacje bez nałogów 2014

Sezon wakacyjny to czas intensywnej pracy dla ratowników WOPR. Uczymy i przestrzegamy jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Ta i inna tematyka była przedmiotem wykładu, pokazu multimedialnego i ćwiczeń w Grudziądzkim Centrum Caritas.

wykłady